• Angola: Alınan bilgiye göre Başkanlık kararı no. 02/20 ile Angola’da tüm başvuru ve işlem harçlarına zam yapılmıştır. Ayrıca yine bu karar ile başvuru, yayın ve tescil bedeli başvuru sırasında ödenecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Birleşik Arap Emirlikleri: 2020/20 sayılı Kabine kararı doğrultusunda 5 Nisan tarihinden geçerli olmak üzere marka başvuru ve tescil ile bazı işlem ücretlerinde indirime gidilmiştir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Gana: Alınan bilgiye göre Bakanlık kararı ile Gana’da 19 Mayıs tarihinden geçerli olmak üzere tüm marka ve patent başvuru ve işlem harçlarına %20 oranında zam yapılmıştır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Filipinler: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden 15 Mayıs 2020 tarihine kadar Filipinler Patent ve Marka Ofisi (IPOPHL) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. IPOPHL Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacak olup 18 Mayıs’tan itibaren yasal sürelerin işlemesi de başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Katar: 19 Nisan 2020 tarihli ve 2020/10 sayı ile Tasarım Koruma kanunu çıkartılmıştır. Yeni kanun ile daha önce Katar nezdinde korunmayan tasarımlar korunabilecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Slovenya: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Slovenya Patent ve Marka Ofisi (SIPO) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. SIPO tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.