• Güney Kıbrıs Rum Kesimi: Yapılan yeni altyapı sayesinde başvuru işlemleri çevrimiçi (online) hale getirilmiştir. Böylelikle Sınai Mülkiyet Hakları Avrupa Birliği standartlarına getirilerek süreçler hızlandırılmış ve basitleştirilmiştir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Nijerya: Nijerya Sanayi Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda; Marka Ofisi nezdinde yürütülen marka itiraz işlemlerini hızlandırmak için yeni “Marka İtiraz Mahkemesi” kurulmuştur. Yeni kurulan mahkeme ile itiraz süreçleriyle birlikte marka tescil süreçleri de hızlanacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Tanzanya: Tanzanya’da büyüyen pazar neticesinde yapılan başvuru sayılarında ciddi artış olmuştur. Özellikle ilaç sektöründe %20’lik bir büyüme gerçekleşmiştir. Yapılan başvurularda ilk 3 ülke ABD, Çin ve Fransa olmuştur. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.