• Brezilya: 3 Temmuz 2019 tarihinde imzalanan protokol ile Brezilya WIPO Madrid Sisteminin 121inci üyesi oldu. WIPO üzerinden Breziya başvuruları 2 Ekim 2019 tarihinden itibaren başlıyacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Mısır: Mısır Marka ve Tasarım Ofisi tarafından yayınlanan bildiriye göre tüm işlem harçlarına 4 Temmuz 2019 tarihinden geçerli olmak üzere %14 oranında KDV eklenecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • BAE: Birleşik Arap Emirlikleri Marka Ofisi tarafından alınan karar doğrultusunda tüm tescil ve yenileme harçlarında çeşitli oranlarda indirim yapılmıştır. Karar hemen uygulanmaya başlamış olup eski ve yeni tüm işemleri kapsayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Tunus: Tunus Marka Ofisi tarafından alınan karar doğrultusunda tüm işlem harçlarında çeşitli oranlarda artış meydana gelecektir. Detaylı bilgi almak ve mevcut harçlarla başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Ukrayna: Ukrayna Sınai Mülkiyet Hakları Enstitüsü (UKRPATENT) tarafından alınan karar doğrultusunda 19 Temmuz 2019 tarihinden geçerli olmak üzere tüm işlem harçlarında en az %50 oranında artış yapılacaktır. Detaylı bilgi almak ve mevcut harçlarla başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Mozambik: Mozambik mevzuatı gereği doğrudan veya WIPO Madrid uluslarası marka başvurularında Marka Kullanım Beyanı (Declaration of Intention of Use – DIU) sunulması zorunludur. Başvuru tarihinden itibaren 5. yıl içerisinde bu beyan resmi makamlara iletilmelidir. Kayıtlarımızda Mozambik başvurusu bulunan tüm müvekkillerimize yasal süreler içerisinde beyan sunulması hatırlatılmakta ve gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Sizin de kayıtlarımızda olmayan Mozambik marka başvurunuz varsa lütfen en kısa sürede tarafımıza bilgi veriniz. Detaylı bilgi almak ve beyan sunulmasını isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.