• WIPO: Hague Tasarım Sistemine 1 yeni üye katılmıştır; Meksika. 6 Mart 2020 tarihinde yapılan anlaşmayla başvuru sahipleri, 6 Haziran 2020 tarihinden itibaren WIPO nezdinde bu ülkede tasarım başvurusu yapılabilecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Afganistan: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 28 Mart 2020 tarihinden itibaren Afganistan Patent ve Marka Ofisi dahil tüm kamu kurumları kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Afganistan kurumları tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Antigua ve Barbuda: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 31 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Antigua ve Barbuda Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Antigua ve Barbuda kurumları tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Azerbaycan: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 31 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Azerbaycan Patent ve Marka Ofisi (AZPATENT) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. AZPATENT tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Batı Şeria, Filistin: Batı Şeria Patent ve Marka Ofisi Nisan ayı sonuna kadar tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Cezayir: Cezayir Patent ve Marka Ofisi 22 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında kısıtlı olarak çalışmaya devam edecek olup normal çalışmaya geçildikten sonra tüm işlem son tarihlerine bir ay ek süre eklenecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Cibuti: Cibuti Patent ve Marka Ofisi bir sonraki bildirime kadar geçici süreyle tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Etiyopya: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 28 Mart 2020 tarihinden itibaren Etiyopya Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Etiyopya Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Gazze, Filistin: Gazze Patent ve Marka Ofisi bir sonraki bildirime kadar geçici süreyle tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • GCC: Koronavirüs pandemisi nedeniyle Körfez Birliği Patent Ofisi (GCC) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Patent yıllık ödemeleri online olarak devam etmekte olup son tarihlerde herhangi bir erteleme yapılmamıştır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Irak: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden 11 Nisan 2020 tarihine kadar Irak Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Irak Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • İtalya: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 12 Mart 2020 tarihinden bu güne kadar kapatılan İtalya Patent ve Marka Ofisi (UIBM), işlemleri online olarak  kabul etmektedir. Bir sonraki bildirime kadar kapalı kalacak olan UIBM nezdinde tüm işlemler 23 Şubattan 15 Nisana ötelenmiştir. İtalya Patent ve Marka Ofisi (UIBM) tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Kuveyt: Kuveyt Patent ve Marka Ofisi 12 Nisan tarihine kadar kadar tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Kuzey Irak: Kuzey Irak Patent ve Marka Ofisi 10 Nisan tarihine kadar kadar tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Lübnan: Lübnan Patent ve Marka Ofisi 14 Nisan tarihine kadar kadar tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Madagaskar: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Madagaskar Patent ve Marka Ofisi (OMAPI) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. OMAPI tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Meksika: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 27 Mart 2020 tarihinden 19 Nisan tarihine kadar Meksika Patent ve Marka Ofisi (IMPI) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. IMPI tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Mısır: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden 10 Nisan 2020 tarihine kadar Mısır Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Mısır Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Moldova: Koronavirüs pandemisi nedeniyle önce 30 Mart 2020 tarihinden sonra da 7 Nisan 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Moldova Patent ve Marka Ofisi (AGEPI) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. AGEPI tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Pakistan: Pakistan Patent ve Marka Ofisi 14 Nisan tarihine kadar kadar tüm işlemleri durdurmuş olup işlem son tarihleri Ofis açıldıktan sonra otomatik olarak uzatılmış olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Suriye: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 28 Mart 2020 tarihinden itibaren 19 Nisan tarihine kadar Suriye Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Suriye Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacak olup mevcut işlemlerin son tarihleri de Ofis çalışmaya başladığından otomatik olarak uzayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Tunus: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden 20 Nisan 2020 tarihine kadar Tunus Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur, sadece acil işlemler yapılabilmektedir. Tunus Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Umman: Umman Patent ve Marka Ofisi kısmi olarak çalışmaya devam etmekte olup koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden itibaren Umman Patent ve Marka Ofisi nezdinde tüm işlemlerin son tarihleri uzatılmıştır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Ürdün: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Mart 2020 tarihinden 14 Nisan 2020 tarihine kadar Ürdün Patent ve Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Ürdün Patent ve Marka Ofisi tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Vietnam: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 30 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Vietnam Patent ve Marka Ofisi (IP Vietnam) kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. IP Vietnam tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

 • Yunanistan: Koronavirüs pandemisi nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden itibaren bir sonraki bildirime kadar Yunanistan Marka Ofisi kapatılarak tüm işlemler durdurulmuştur. Ofis tekrar çalışmaya başladığında yeni işlem almaya başlayacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com.tr adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.