• BAE: Birleşik Arap Emirlikleri, Nisan ayı itibariyle resmi marka araştırma işlemlerinin çevrimiçi yapılacağını duyurdu. Böylelikle, son dönemde birçok işlemi çevrimiçi sunan Ofisin hizmetlerine bir yenisi eklenmiş oldu. Detaylı bilgi almak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Bahreyn: Bahreyn Patent Ofisi, yakın bir tarihte patent başvurularının çevrimiçi olarak yapılabileceğini duyurdu. Çevrimiçi patent başvurusunu daha önce uygulamaya koyan diğer Körfez Birliği (GCC) ülkeleri Suudi Arabistan, GCC Ofisi, BAE ve Katar olmuştu. Detaylı bilgi almak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Yemen: Yemen’de yaşanan iç savaş ile alınan son kararlar doğrultusunda, ülke San’a ve Aden olmak üzere iki ayrı hükümete bölünmüştür. Seçilmiş olan San’a hükümeti ve hali hazırda mevzuatı uygulamaya devam eden Patent Ofisi mevcut başvuruları ve tescilleri geçerli sayarken, yeni oluşan Aden hükümeti ve buna bağlı Patent Ofisi, eski başvuruları kabul etmemekle birlikte yeni başvuruları alacağını duyurmuştur. Henüz tarihler netleşmemekle birlikte, yeni gelişmeler ayrıca duyurulacaktır. Ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.