• Birleşik Arap Emirlikleri: 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren tüm işlemler ücretlerine %5 oranında VAT (KDV) eklenecektir. Artıştan etkilenmemek için bu tarihe kadar başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Mısır: 15 Ekim 2017 tarihinden geçerli olmak üzere tüm işlem harçlarında önemli oranda artış meydana gelecektir. Fiyat artışından etkilenmemek için olası başvuruların hemen yapılmasını tavsiye ediyoruz. Başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Suudi Arabistan: 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren tüm işlemler ücretlerine %5 oranında VAT (KDV) eklenecektir. Artıştan etkilenmemek için bu tarihe kadar başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Suriye: 15 Ekim 2017 tarihinden geçerli olmak üzere Bakanlığın yayınlamış olduğu 2133 sayılı karar ile tüm işlem harçlarında artış meydana gelecektir. Fiyat artışından etkilenmemek için olası başvuruların hemen yapılmasını tavsiye ediyoruz. Başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • Tunus: 1 Aralık 2017 tarihinden geçerli olmak üzere 67 sayılı karar doğrultusunda Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Tunus Patent Ofisi (INNORPI) arasında yapılan 2014 tarihli anlaşma yürürlüğe girecektir. Tunus’un Avrupa Patent Konvensiyonu üyesi olmamasına rağmen anlaşma ile sağlanan özel üyelik statüsü ile Avrupa patent başvurularında Tunus hedef ülke olarak seçilebilecektir. Başvuru yapmak isteyenlerin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.