• Suudi Arabistan: Suudi Arabistan alınan karar doğrultusunda Lokarno ve Viyana Anlaşmalarına dahil olmuştur.

    • Lokarno Anlaşması tasarım başvuruları için ortak sınıfları belirlemektedir.
    • Viyana Anlaşması şekil başvurularında yer alan şekillerin uluslararası standartlarda tanımlanabilmesini sağlamaktadır.

    Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • WIPO: Hague Tasarım Sistemine 3 yeni üye katılmıştır; Viet Nam, Samoa ve İsrail. 2020 Ocak ayından itibaren WIPO nezdinde bu 3 ülkede başvuru yapılabilecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • WIPO: Lizbon Coğrafi İşaretler Sistemine 1 yeni üye katılmıştır; Avrupa Birliği. 2020 Şubat ayından itibaren WIPO nezdinde başvuru yapılabilecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • WIPO: Madrid Marka Sistemine 1 yeni üye katılmıştır; Malezya. 27 Aralıktan itibaren WIPO nezdinde bu ülkede başvuru yapılabilecektir. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.

  • WIPO: Madrid Marka Sistemi nezdinde 1.5 milyonuncu başvuru yapıldı. 30 yıllık süre içerisinde 1.5 milyon başvuruya ulaşan Madrid Sistemi ile marka başvuruları sisteme üye olan yaklaşık 120 ülke nezdinde yapılabilmektedir. 1.5 milyonuncu başvuruyu yapan Kolombiya menşeli tekstil firması Coltejer‘i kutluyoruz. Detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen hak sahiplerinin bilgi@anadolupatent.com adresinden bize ulaşmaları önemle duyurulur.