Daha önce kendilerini Marka Vekili veya Patent Vekili olarak tanıtan yetkisiz kişilerce, başvuru veya tescil sahiplerinin telefonla arandıkları ve muhtelif senaryolarla kandırılmaya çalışıldıkları yönünde bildirimler alındığına yönelik duyuruları siz değerli müvekkillerimize iletmiştik.

Maalesef yine son zamanlarda farklı senaryolarla bu tür dolandırıcılığa devam edildiği duyumunu almış bulunuyoruz. Aldığımız duyumlara göre markanıza ait bilgileri vermek suretiyle sanki firmamız çalışanıymış gibi rol yaparak para talep eden kişiler tespit edilmiştir.

İşlemi yürütülen dosyanızla ilgili ödeme talepleri eposta yoluyla resmi yazı eşliğinde ve ANADOLU PATENT DANIŞMANLIK BİLİŞİM VE TİCARET A.Ş. resmi banka hesaplarına talep edilmektedir. Kesinlikle Whatsapp veya benzeri kanallar üzerinde şahsi hesaplardan resmi talep gönderilmemektedir.

Tanımadığınız ve ofisimiz çalışanı olmayan kişilerden gelecek taleplere lütfen itibar etmeyiniz. Resmi harç, ücret vb. adlar altında farklı isimlere ait banka hesap numaralarına ödeme yapmayınız. Banka hesap numaralarımıza http://www.anadolupatent.com.tr/odeme/ internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu tarz bir mesaj ya da telefon almanız durumunda (850) 290 85 85 veya (312) 581 19 19 veya (505) 941 40 70 nolu telefonlardan, Kurumsal Whatsapp hattından veya bilgi@anadolupatent.com.tr eposta adresimizden doğrudan müşteri temsilciniz ile temasa geçilmesini, teyit almadan ve hesap sahibi ve hesap numaralarını kontrol etmeden ödeme yapılmamasını önemle hatırlatırız.