Dünyanın dört bir yanında gençler, daha iyi bir geleceğe doğru bir rotayı yönlendirmek için enerjilerini ve zekalarını, meraklarını ve yaratıcılıklarını kullanarak inovasyon zorluklarına adım atıyorlar.

Her 26 Nisan’da, fikri mülkiyet haklarının yeniliği ve yaratıcılığı teşvik etmede oynadığı rolü öğrenmek için Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nü kutluyoruz.

Bu yıl, Dünya Fikri Mülkiyet Günü 2022’nin teması, Daha İyi Bir Gelecek için yenilik yapan IP ve Gençlik üzerine odaklanıyor. Bu yenilikçi, enerjik ve yaratıcı zihinlerin olumlu değişimi nasıl yönlendirdiğini keşfediyoruz.

Genç mucitlerin, yaratıcıların ve girişimcilerin hedeflerine ulaşmak, gelir elde etmek, istihdam yaratmak, yerel ve küresel zorluklarla mücadele etmek ve topluluk ve ulusal kalkınmayı desteklemek için fikri mülkiyet (IP) haklarını nasıl kullanabileceğini öğrenmek için hem WIPO nezdinde hem de ulusal kurumlar ve dernekler nezdinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Çevrimiçi halk oylaması

Listeye alınan 20 videoya bir göz atın ve Dünya Fikri Mülkiyet Günü Gençlik Videosu Yarışması için kazanan videoların seçilmesine yardımcı olun.

Çevrimiçi halk oylaması 12 Nisan – 22 Nisan 2022 tarihleri arasında açık olacak.

Dünya Fikri Mülkiyet Günü
26 Nisan 2022
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn